Pobierz Flash Player aby móc otworzyć odtwarzacz muzyki.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Gotowanie jest czasem przyjemne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Gotowanie jest czasem przyjemne. Pokaż wszystkie posty

sobota, 12 grudnia 2009

Muffinki jabłkowe

Aby zaspokoić żądzę słodyczy (i nie napracować się zbytnio) zabrałam się za muffinki :)

Składniki
200 g maki
50 g płatków owsianych
2 łyżeczki
proszku do pieczenia

1 jajko

120 g cukru
1 paczka
cukru waniliowego

80 ml oleju
300 g kwaśnej gęstej śmietany
2 duże jabłka

abłka obrać, pokroić w kostkę. Resztę składników wymieszać, dodać jabłka. Nakładać do formy i piec w temperaturze 180’C ok. 15-20minut. Dużych wychodzi 12 sztuk
a małych powyżej 20 szt.
Można posypać cukrem pudrem, nie są za słodkie. Ulubione muffinki dzieciaków


Przepis skopiowawałam kiedyś z netu ale nie pamietam z jakiej strony.



piątek, 11 grudnia 2009

Zupa cebulowa

Skłaniki:
- 6 cebul
- 2 ząbki czosnku
- 2 łyżki masła
- 1 3/4 litra wywaru lub bulionu z kostki
- 2 łyżeczki ostrej musztardy
- 1 liść laurowy
- 1/2 szkl. białego wina
- sól, pieprz

Pokrojoną w półplasterki cebulę oraz posiekany drobno czosnek podsmażyć w garnku na maśle aż będą miękkie, dodać bulion
, musztardę i liść laurowy. Gotować na wolnym ogniu przez ok 45 min pod przykryciem. Wyjąć listek, zmiksować, dodać wino i serek, doprawić solą i pieprzem. Gotować jeszcze chwilkę. Serwować z grzankami.